Hogy is van ez?
Alapként meghatározzuk a táplálkozási típust, azaz hogy fehérje- vagy szénhidráttípusba tartozol-e. Ez azt mutatja, hogy melyik makrotápanyagból nagyságrendileg mennyire van szükséged a legjobb közérzetedhez.
Hogy inkább a zsír vagy inkább a szénhidrát adja az energiádat. Ugyanis ha az étrended nem elégíti ki ezeket az anyagcseretípusod által generációkon át megszokott igényeket, az egészséged romlani fog és nem mellékesen hízni fogsz. Alapvetően a leginkább elrontani úgy lehet, hogyha a táplálkozási típusunknak ellenkezőleg eszünk. Ha például te szénhidráttípus vagy és paleózol, vagy mondjuk fehérjetípusként vegetáriánus vagy, esetleg 'rizscsirkézel' zsír nélkül. Ha a táplálkozási típusodnak megfelelően eszel, már nagy bajod nem lehet.
Ehhez jön a hormontípusod, pontosabban, hogy melyik a domináns hormontermelő mirigyed vagy melyik mirigyekre kell jobban figyelni.
A hormondominanciák keveredhetnek, mert a hormontermelők értelemszerűen hatnak egymásra, ami a testünk működésében és a formánk változásában is megnyilvánul. Hogy neked melyik a fő hormontermelő(i)d, az a személyes Ajánlásodból tud pontosan kiderülni.
A 4 fő hormontípus:
Agyalapi hormontípus
Pajzsmirigy típus
Mellékvese típus
Petefészek típus
Tudd meg te is a típusodat!
Ehhez 2 féle lehetőséget állítottam össze:
Mit kapok? Kattints ide!
Mit kapok? Kattints ide!
Szeretnéd tudni, hogy a Teszteredményed alapján megkapott típusnak mik a legfőbb jellemzői és hogy hogyan és merre indulj el a diéták útvesztőjéből kivezető úton?