Kedves Megrendelőnk!
Technikai átállás miatt jelenleg nem mennek ki a Konyhai visszaigazoló e-mailek. A sikeres rendelésedet megtalálod a Profilom menüponton belül, a Konyha rendeléseim résznél.
Az Ajánlás, Receptkönyv és E-book rendelés esetén, ha nem kapsz visszaigazoló e-mailt, akkor írj a moni@bocsiviki.hu-ra.
Dolgozunk a probléma elhárításán.
Nekem is van néha.
Régen bedobtam 1-2 vény nélküli savlakötőt, aztán egyszer azt mondta Bartha Ákos (élelmiszer biológus és táplálkozás-kutató), hogy a a gyomorégést és a refluxot is a KEVÉS gyomorsav okozza.
Mi van? Azt meg hogy?
Utánaolvastam. És tényleg.
Az igaz, hogy az érzést az okozza, hogy a sav visszafele áramlik a gyomorból, mert mondjuk gyenge a záróizom, de ez nem azonos a SOK gyomorsavval.
A gyomorsav elnyomása, lekötése csak rontani fog a helyzeten, ugyanis a gyomorsav rossz irányba áramlását százszor inkább összefügghet a rossz gyomorfunkcióval és a gyomorsav kevés mennyiségével.
Kiáramlik a gyomorsav minden irányban és nem csak felfele okoz panaszt, hanem a vékonybél felé áramolva bizony IBS-t is okozhat. (irritábilis bél szindróma - elméletileg "gyógyíthatatlan", gyakorlatilag helyre kéne állítani a helyes gyomorfunkciót, ami lássuk be, a mai táplálkozási szokások, a minősíthetetlen ételek fogyasztása és a kezeletlen stressz miatt eléggé lehetetlen küldetés, főleg ha nem is ezeket a valódi problémákat célozzák az álmegoldások. Mint például a SAVLEKÖTŐK.
Azért sem logikus a gyomorégést a túl sok gyomorsavra fogni és ezeket szedetni az emberekkel, mert vizsgált TÉNY, hogy ahogy telik az idő, egyre több a stressz, ami miatt az embereknek egyre csökken a savtermelésük és egyre nő a gyomorégésre panaszkodók száma.
Hogy is van ez akkor mégis?
A válasz: a gyomorsavképzést és a gyomorfunkciót erősíteni kell gyomorégés esetén, nem pedig gyengíteni!!
Jó minőségű sóval, Himalája elég jó vagy a parajdi, gyomorkeserű cseppekkel, keserű gyógyvizekkel, fermentált zöldségekkel, borsmentakapszulával és teával..
Ráadásul a savlekötő D vitaminhiányt is okozhat, plusz a kevés gyomorsav nem pusztít el bizonyos veszélyes kórokozókat.
Ja és ami még durva. Gyenge gyomor esetében néhány gyógyszer sem szívódik fel, többek közt a a szintetikus pajzsmirigyhormonok sem... sokszor nem a gyógyszerdózist kellene növelni, hanem gyomorsavtermelést, a gyomorfunkciót erősíteni.
Amennyiben látjuk, hogy szükség van rá, sok más meglepő info mellett erre is választ adunk a személyre szóló Ajánlásokban.
(Link: https://bocsiviki.hu/hu/rendeles/ajanlas)
Várunk szeretettel!
www.bocsiviki.hu/bejelentkezes
ha tetszenek az írásaim és szeretnél értesülni a legfrisebb cikkeim megjelenéséről és hasznos információkról.