A 'sokszor keveset' - mítosz, vagyis én konkrétan hogyan ölném meg a hasnyálmirigyemet a napi gyakori, kevés, zsírszegény, ám szénhidrátgazdag kajával?
Ezt lehet olvasni mindenhol: sokszor keveset, ez a fogyás titka.
Való igaz, egy szénhidráttípusnak működik.
Csakhogy az elhízott emberek többsége nem szénhidráttípus. Ha az lenne, ettől az általában hangoztatott javaslattól jól lenne és nem hízna.
A hasnyálmirigy mindenre bekapcsol és inzulint dob ki. Még egy darab gyümölcsre is vagy egy kávéra, tejjel.
Szénhidráttípusként ez nem probléma, legalábbis akkor, hogyha a zöldségek-gyümölcsök teszik ki a táplálkozása alapját és nem pedig a keményítős cuccok, mert akkor azért ott is bekövetkezhet baj.
Egy fehérjetípusnál a napi sokszori kevés kaja szó szerint végzetes lehet. Az állandó inzulinjelenlét a vérben, biztos hízást eredményez, hosszútávon pedig a hasnyálmirigy kifáradását, amiből pazar inzulinrezisztencia, majd cukorbetegség alakul ki. Amit már nagyon nehéz helyrerakni.
Neki alapból KELL az inzulinmentes időszak. És amikor eszik, akkor sem szabad szénhidrátokkal bebomabáznia magát, mert nagyon hirtelen emelkedik a vércukra.
Ez nem játék.
A mai reggelim 3 tojás volt, de gondolkoztam a 4.-e, 1 evőkanál kókuszzsíron, 1 pufirizs, mert most úgy éreztem, hogy kell és kaliforniai paprika és egy koffeinmentes kávé mandulatejjel.
Nem mindig kérek pufirizst, ha éhesen fekszem le, akkor szoktam csak másnap reggel valami ilyesmit a reggelihez enni.
A pufirizs szénhidrát, de a tojás lassítja a felszívódását.
Én nem vagyok IR-es.
És reggel megvárom mindig, hogy éhes legyek.
Nem eszem egyből ébredéskor, vizet iszom, én ilyen típus vagyok, nem bírok egyből enni, egy óra kb. eltelik. De ez nem mindenkinek jó, aki éhesen kel, az azonnal egyen! Vagyis vízivás után azonnal egyen, a víz az mindig előrébb van.
Az első kaja tehát jó sok kaja. Ugyanis nálam az elegendő mennyiségű zsír és fehérje csinálja meg azt, hogy ilyenkor eszembe se fog jutni a kaja délután 3-4-ig.
Akkor majd újra eszem egy nagyot, simán leeszem a 110 kilós uramat egyébként (ő mondjuk 2 óránként eszik, neki az való)
A következő kaja valami hús vagy hal salátával. Ha edzettem, lehet hogy megint fogok kívánni hozzá mondjuk 1-2 kanálnyi barna rizst, de nem biztos.
Aztán este vagy kell valami kicsi még, vagy már semmi. Hozzáteszem, ez nekem beválik, van olyan fehérjetípus, akinek 4 kaja is kellhet.
Azt mondják, azért egyél sokszor keveset, hogy stabilan tartsd a vércukrodat. Van, akinek igaz ez, de engem kinyír, próbáltam. Full fehérjetípusként az én vércukromat a tojás, a hús, a zsír tartja stabilan, azzal, hogy nagyon lassan szívódnak fel.
Ki látott már oroszlánt egész nap eszegetni? Azt hiszem lennének gondjai az egészségével.
Úgyhogy igen, van, akinek jó a kevés hús, gyakori étkezés, de ők általában nem is küzdenek súlyproblémákkal. Nem mindig, de kevesebben elhízottak.
Aki a gyakori kicsi kaját betartja és elhízott, az több, mint valószínű, hogy fehérjetípusba tartozik.
Vagy szénhidráttípus és a gyakori étkezése teljesen rossz rosszul van összerakva, mondjuk zsírokat eszik cukrokkal.
Nincs olyan anyagcsere, amelyik jól tolerálná ezt.
A szénhidráttípusnál a zsír okozza a problémát. Ők inkább az epebántalmakra, a koleszterinre és egyéb, túlzott zsírbevitellel járó betegségekre lehetnek hajlamosak.
Ja és amit még észrevettem magamon, ha egy nap belecsúszok valami hülyeségbe, édesség vagy tészta, másnap reggel alig bírok felkelni. Szörnyű, hogy hogy agyonvág, ilyen a zöldség-hústól soha nincs.
P, az uram meg az én kajáimtól fekszik ki, vagy éhes marad utána, vagy ha kicsit zsírosabb, akkor nem győzi inni az almaecetet rá.
Képtelenség ugyanazt az étrendet ráhúzni az emberekre. Nem fog működni, maximum kalóriamegvonással.
ha tetszenek az írásaim és szeretnél értesülni a legfrisebb cikkeim megjelenéséről és hasznos információkról.