NemIgen

A weboldalon cookie-kat használunk, hogy biztonságos böngészés mellett a legjobb felhasználói élményt nyújthassunk. Amennyiben folytatod a böngészést úgy tekintjük, hogy nincs kifogásod a weboldalról érkező cookie-k ellen. Engedélyezi?

A fehérje diéta - Mit érdemes tudni róla? 2021.01.28.

A fehérje diéta - Mit érdemes tudni róla?

 

A fehérjediéta hívőinek figyelmébe ajánlom a következő sztorit. Az észak amerikai erdei indiánok táplálkozása gyakran függött csak a nyulaktól, egyszerűen azért, mert más nem volt elérhető bizonyos időszakokban. A nyúlhús száraz, zsírtalan, magas fehérjetartalmú hús, ami első olvasatra pozitívnak is tűnhet, főleg a fent említett ‘fehérjediétát’ követőknek.



Igen ám, de az emberi test a magas fehérjebevitelre érdekesen reagál. Az elfogyasztott fehérje mennyiségének ugyanis van egy határa, amin túl mérgezővé válik. Én ezt nem tudtam, amikor versenyre diétáztam, ha láttátok a tegnapi posztomat...



A folyamathoz köze van a fehérjeanyagcsere egyik melléktermékének, a nitrogénnek és az abból átalakuló karbamidnak és a vesék és a máj szintetizáló képességének. Ahogy a nitrogén túl magas, a felesleges nitrogén ammónia formájában bekerül a véráramba és mérgezést okoz. Ez kialakulhat napi 1-1,5 kiló sovány hús elfogyasztásánál vagy ha a napi összkalória bevitelt 45-50 %-ban sovány húsokból visszük be.



Természetesen ez az átlag fogyasztáshoz mérten rengeteg, viszont ha megnézzük a testépítésben használt mennyiségeket, lehet hogy annyira mégsem valóságtól elrugaszkodott mennyiség. Vagy éhínségben sem, amikor a nyúlhús viszont bőven elérhető...és csak az...
Szóval ezek az indiánok fehérjemérgezésben megbetegedtek, majd sokan közülünk meghaltak. Innen a neve a nyúléhezésnek.



Szóval ésszel, számoljatok, ne dőljetek be a mindenféle fehérjekészítményeknek, mert azon kívül hogy a test nem igazán tud mit kezdeni az ilyen szintetikus, csomagolt, feldolgozott fehérjékből készült dolgokkal, még allergének is és túlzott bevitelük mérgezést is okozhat.
Főleg nem, ha mellette csak csirkemellet, vizes tonhalat és tojásfehérjét vagytok hajlandóak megenni..



Legyen meg az étrendetekben a nektek megfelelő mennyiségű, jó minőségű, jó forrásból származó zsír és szükséges mennyiségű szénhidrát is, hogy a hormontermelőitek működése ne boruljon fel. Hogy miből mennyi kell, az viszonylag egyedi, ezt még a vak is láthatja az emberek különböző formáin és reakcióin. Ebben segítek kiigazodni, segítek irányt mutatni.



Itt tudsz hozzám a mennyiségeidért, az online tanácsadói anyagodért, a rád szabott Ajánlásért bejelentkezni: https://bocsiviki.hu/hu/rendeles/ajanlas

Iratkozz fel hírlevelünkre,

ha tetszenek az írásaim és szeretnél értesülni a legfrisebb cikkeim megjelenéséről és hasznos információkról.

Kosár

Összesen $0.0

Megrendelés

Bezárás